Zajęcia taneczne dla dzieci

Jeżeli zauważyłeś, że w sercu Twojego dziecka gra muzyka, a pokłady energii ruchowej onieśmieliłyby niejednego dorosłego, nie czekaj! Zapisz swoją pociechę na zajęcia taneczne i pozwól jej odkryć być może pasję na lata. Zapisz swoje dziecko do jedynej takiej szkoły w Szczecinie.

all about kids

Wybierz zajęcia taneczne dla swojego dziecka

Wybierz zajęcia taneczne odpowiednie dla Twojego dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że dla Twojej pociechy pierwsze chwile w szkole tańca mogą być wielkim wyzwaniem i próbą odwagi. Nie przejmuj się! Nasza wykwalifikowana kadra instruktorska zadba o to, żeby porwać Wasze pociechy w świat tańca. Wybierz kurs tańca dla swojego dziecka i przeczytaj o nim więcej. 

To nasza oferta zajęć tanecznych przygotowana dla najmłodszych pociech w wieku 5-6 lat.

taniec towarzyski & podstawy baletu

Twoje dziecko uwielbia muzykę i widzisz w nim małego tancerza? Zastanawiasz się jednak, czy to aby nie za szybko na zapisanie go na naukę tańca? Stanowczo odpowiadamy, że to właśnie odpowiedni moment na wkroczenie Twojego dziecka do świata tańca. Nasz program nauczania to nie tylko kroki i choreografie, ale przede wszystkim praca nad ciałem i słuchem przyszłego tancerza. Ćwiczenia umuzykalniające pozwolą zbudować u dziecka tak ważne na późniejszym etapie nauki poczucie rytmu, natomiast różnego rodzaju zabawy taneczne pozwolą rozwinąć koordynację ruchową i prawidłową sylwetkę. Pokazy taneczne to natomiast doskonała okazja do budowania śmiałości scenicznej u Waszych pociech. Zapisz swoje dziecko już dziś.

 

To nasza oferta zajęć tanecznych dla dzieci w wieku 7-10 lat.

taniec towarzyski & taniec nowoczesny

Uwaga, to nie przelewki! Tu się tańczy:) Będziesz w szoku, jak wiele wiedzy i umiejętności jest w stanie przyswoić Twoje dziecko podczas rocznego kursu. Poza ćwiczeniami mającymi na celu poprawę koordynacji i wytrenowaniu słuchu, dzieci nauczą się wielu choreografii tanecznych. Zajęcia tańca towarzyskiego to duża doza różnych tańców, muzyki i układów tanecznych. To także początki tańczenia w parze, czyli niezwykle ważnej umiejętności w życiu codziennym.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 45 minut

Cenimy sobie indywidualne podejście, ponieważ każde dziecko jest inne. Zadzwoń do nas i umów się na rozmowę z naszymi trenerami odpowiedzialnymi za sekcję sportową. Przedstawimy Ci plan i ścieżkę rozwoju Twojego dziecka. Więcej o zajęciach sportowych znajdziesz w sekcji taniec sportowy.

Co zyska Twoje dziecko dzięki zajęciom tańca?

Po pierwsze - dobrą zabawę

Nauka tańca ma być przede wszystkim przyjemnością dla Państwa pociech. Nasza w tym głowa, by dobrą zabawę połączyć z efektywną pracą naszych małych tancerzy. Najważniejsze, aby każde dziecko odczuwało frajdę z chodzenia na zajęcia.

Po drugie - doskonały słuch

Nauka w naszej szkole tańca to nie tylko rozwój ruchowy Państwa pociech. Podstawą zajęć tanecznych jest muzyka, a tej u nas pod dostatkiem! Dzieci podczas kursu rozwijają swoją wrażliwość muzyczną oraz doskonalą słuch. Młodzi tancerze poznają różne gatunki muzyczne, ucząc się przy tym różnorodności. Zajęcia dla najmłodszych to rytmika, która jest wprowadzeniem naszych pociech w świat tańca i muzyki. Pamiętajmy! To czego nauczą się jako dzieci, zostanie z nimi na całe życie. 

Po trzecie - koordynację

W dobie nowoczesnych technologi, siedzącego trybu życia, braku codziennego ruchu notuje się ogromny spadek koordynacji u najmłodszych. ALE! Jest na to lekarstwo! Taniec!

Taniec jest najlepszą formą rozwijania koordynacji u dzieci, ponieważ opiera się na synchronizacji wielu ruchów wykonywanych równocześnie. Poza samą koordynacją, pozwala zachować zdrowe ciało, dotlenia mózg, a co za tym idzie – dziecko uczy się wydajniej nie tylko na sali tanecznej, ale i w szkole. Taniec będzie więc najlepszym prezentem jaki możesz sprawić swojemu dziecku. 

Po czwarte - umiejętność pracy w grupie

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko stało się królem lub królową parkietów – jesteś w idealnym miejscu! Nasi mali uczniowie tańczą solo, w parach i grupowo. Uczą się współpracy na parkiecie i nie tylko. Zajęcia taneczne dla dzieci to również doskonałe miejsce na poznanie i zawiązanie wielu przyjaźni. Dzieci uczą się wspólnego tworzenia, wzajemnej pomocy i wyrozumiałości. Jednym słowem empatii. Co jak wiadomo w dalszym życiu niesie same korzyści.